AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ ODSÁVAČ PÁR ?

dizajn vs. výkon / cena vs. kvalita

Aký typ odsávača pár si vybrať ?


Dôležitý je výkon motora

Ako zistiť aký odsávač pár potrebujem

Rozmýšľate a trápite sa, aký odsávač pár by bol vhodný práve do Vašeho bytu, či domu ?
Tu je 7 rád, ako predísť nesprávnemu výberu digestora a zbytočnému plytvaniu vášho času, či finančných prostriedkov na jednoduché spotrebiče, s ktorými pravdepodobne aj tak nebudete spokojný.

1. Aj odsávač pár má MOTOR, na ktorom záleží
Základ celého spotrebiča tvorí motor. Je to v podstate najdôležitejšia časť digestora, ktorá indikuje hlavne výkonnosť celého spotrebiča.
Ak ste pozerali viacero spotrebičov, určite ste natrafili na výkonnostné parametre rôznych odsávačov pár. Odsávač pár by mal mať silný motor, ktorý by ale nemal byť hlučný. Mal by byť schopný správne odsávať vzduch z miestnosti, v ktorej je v prevádzke a nemal by svojou hlučnosťou rušiť okolie. Vždy sa berie do úvahy "celá miestnosť", to znamená, že keď je obývačka spojená s kuchyňou a chodbou, treba počítať so všetkými troma miestnosťami.

2. Nie je nerez ako nerez
Ďalším dôležitým parametrom, ktorý značne vplýva na cenu, je materiál z ktorého je odsávač vyrobený. Kvalitná ušľachtilá nerez, ktorá je použitá pri výrobe odsávačov pár značiek Max Fire, či Sil Fim je preto aj jednoduchá na údržbu a čistenie. Odsávače pár vyrobené z lacných materiálov, ktoré sa častokrát tvária ako rôzne zmesi, sú náročnejšie na údržbu a podliehajú ľahšie aj rôznym fyzikálno-chemickým vplyvom ako oxidácia alebo sfľakatenie nerezového povrchu

3. Tukové filtre na zachytávanie mastnoty
Ochráňte svoj nábytok. Kvalitné tukové filtre odsávača pár dokážu ochrániť vašu kuchynskú linku a nábytok pred mastnotou z varenia. Pokiaľ, máte síce tichý odsávač pár, ale ten nemá kvalitné tukové filtre, znamená to toľko, že tuky nasiaknuté do digestora a potrubného systému poškodzujú technológiu odsávača pár a môže dôjsť ku skorej poruche digestora.
Aj na nábytku časom môžete pozorovať malé zaschnuté kvapôčky tukov, ktoré sa tu usadili z výparov z varenia. Túto mastnotu dobre vidieť hlavne na lakovaných kuchyniach, v ktorých sa používal nekvalitný digestor. Tejto mastnoty sa už zbavíte veľmi ťažko.
Tukový filter tiež významne ovplyvňuje hlučnosť prúdenia vzduchu.

4. Ovplyvňuje TVAR digestora jeho odsávanie?
Opäť platí pravidlo, že pokiaľ má stroj dostatočne silný motor, môže byť rôzneho tvaru a prevedenia. Nezáleží či je stropný, nástenný alebo ostrovný, dôležitý je najmä moderný tichý motor, ktorý dokáže obhospodáriť miestnosť, v ktorej odsávač pár pracuje.

5. Dizajn vs. výkon
Ak zvažujete správny výber odsávača pár pre vašu kuchyňu, myslite na to, že na rozdiel od toho, ako digestor vyzerá (dizajn), výkon digestora by mala byť najdôležitejšia priorita.
Platí však, že aj krásny dizajnový digestor, môže byť tichý a výkonný. Záleží len na tom, pre akého výrobcu sa rozhodnete. Radi vám pri výbere odsávača pár poradíme.

6. Kvalitný a tichý odsávač za nízku cenu !?
Aj v tomto prípade, tak ako aj v iných aspektoch v živote, platí, že za kvalitu si treba priplatiť. Nemôžete očakávať, že odsávač pár za nízku cenu bude mať tichý a výkonný motor, dobré tukové filtre a bude vyrobený z kvalitných materiálov. Pri tomto bode treba podotknúť, že žiadny kvalitný odsávač pár nestojí malé finančné prostriedky. Za kvalitný odťah, výborné vstupné materiály a nízku hlučnosť si však treba priplatiť.

7. Ako zistiť aký odsávač pár potrebujem ?
Každá kuchyňa, alebo jednoducho povedané priestor, v ktorom sa varí, má individuálne rozmery, a teda aj objem. Vždy treba brať do úvahy celkový objem miestnosti, v ktorej digestor pracuje. V súčasnosti moderný trend interiérov spája izby do jedného komplexného priestoru, v ktorom rodina trávi väčšinu času. Častokrát sa spája kuchyňa, jedáleň, obývačka aj chodba do jedného veľkého priestoru, do jednej vzdušnej miestnosti. Od tohto faktu sa priamo odvíja aj výkonnosť odsávača pár.

Odsávanie vzduchu z miestnosti sa meria v m³ / h , čo vyjadruje množstvo vzduchu (m³), ktoré váš spotrebič odsaje za hodinu (h).

Najskôr je teda potrebné zistiť, aký výkon by mal digestor mať. Najlepší spôsob, ako to zistiť, je urobiť individuálny výpočet. Tento výpočet je zobrazený vpravo →

Ak ste sa stále nerozhodli, aký odsávač pár je pre vás ten najlepší, radi vám poradíme info@digestory.eu