FILTRE - druhy recirkulačných filtrov k digestorom

rozdiely medzi filtrami pri recirkulačnom režime prevádzky odsávačov pár

uhlíkové filtre

uhlíkové filtre


filtre s dlhou životnosťou

filtre s dlhou životnosťou


keramické filtre

keramické filtre


plazmové filtre

plazmové filtre


recirkulačná sada pre stropné digestory

recirkulačná sada pre stropné digestory


rozdelenie recirkulačných filtrov - rozdiely a údržba

rozdelenie recirkulačných filtrov - rozdiely a údržba


Rozmýšľate práve nad novým digestorom do vašej kuchyne a snažíte sa zorientovať v množstve informácii ? Tu vám ponúkame jasný prehľad typov filtrov pre recirkulačný režim, inak povedané, pre prevádzku digestora na filtráciu. V takomto režime prevádzky nie je odpadový vzduch z varenia odsávaný do exteriéru, ale prečistený sa vracia naspäť do interiéru. Vzduch sa môže prečisťovať vďaka rôznym technológiám, a teda vďaka rôznym druhom filtrov. Rozdiely medzi jednotlivými filtrami nájdete popísané nižšie. Typy filtrov sa líšia nielen podľa výrobcov samotných digestorov, ale aj podľa druhov digestorov a ich umiestnenia.

 

UHLÍKOVÉ FILTRE - Technológia uhlíkových filtrov

Ide o plastové nádoby, obsahujúce malé valce s aktívnym uhlím s veľkou kapacitou absorbovať pachy. Filtre s aktívnym uhlím sa nedajú regenerovať, ale musia byť nevyhnutne vymenené na konci ich funkčného cyklu. Životnosť uhlíkového filtra závisí hlavne od výrobcu.

 

 

 

 

 

FILTRE S DLHOU ŽIVOTNOSŤOU - Technológia filtrov s dlhou životnosťou

Tieto filtre pozostávajú z „tuhej“ špongie, impregnovanej zmesou aktívneho uhlia pokrytej špeciálnym látkovým filtrom. Filtre s dlhou životnosťou po skončení účinnosti nie je potrebné okamžite vymieňať, ale je možné ich regenerovať jednoduchými operáciami. Regenerácia filtrov má však tiež svoje limity. Každá „regenerácia“ daného filtra mierne znižuje jeho schopnosť efektívne filtrovať vzduch. Takže v určitom okamihu bude potrebné vymeniť tento komponent za nový.

 

 

 

 

 

 

KERAMICKÉ FILTRE - Technológia keramických filtrov

Keramický filter oddeľuje molekuly pachu od tekutého plynu a „ukladá“ ich vo vnútri nádoby. Proces regenerácie keramického filtra pozostáva z umiestnenia filtra do rúry pri teplote asi 200 °C na približne 40 až 60 minút. Na dosiahnutie dobrej filtrácie zvyčajne stačí regenerovať keramické filtre každých 3 až 5 mesiacov. Životnosť týchto komponentov môže byť 4 až 5 rokov.

 

 

 

 

 

PLAZMOVÉ FILTRE - Technológia plazmových filtrov 

Likviduje: vírusy, peľ, baktérie, alergény, dym
Odstraňuje až 99% všetkých pachov
Rýchla a jednoduchá aplikácia
Nie je potrebný externý výfukový systém
Žiadna údržba !
Vysoká energetická účinnosť
Dlhé trvanie
Redukcia hluku
Nízka spotreba
Úspora nákladov na energie
Automatická aktivácia a deaktivácia
Neuvoľňuje ozón (potvrdené VDE a JUTA)
Výkon od 400 m3/h  do 1 200 m3/h

Princíp plazmových filtrov spočíva v danej technológii, kde nejde o žiadnu filtráciu, žiadne mechanické zachytávanie pachov, ale ide o fyzickú premenu nečisteného vzduchu z na čistý vzduch. Plazmové čistenie vzduchu je účinné proti choroboplodným zárodkom, baktériám, vírusom a alergénom, cigaretovému dymu, najmä bežným pachom z varenia a vyprážania, atď. , pričom veľkou výhodou ostáva, že tieto filtre nevyžadujú žiadnu údržbu.

 

Novinka recirkulácie pre stropné digestory:

KERAMICKÉ FITRE - Filtračná sada pre stropné digestory

Značka Esistyle prichádza s ďalším typom recirkulačného filtra. Ide o jedinečný inovatívny systém Esistyle umožňujúci použitie filtračnej verzie aj pre odsávače pár namontované v strope. Prostredníctvom špeciálneho potrubia sa vzduch odsávaný stropným digestorom vracia do kuchyne cez súpravu filtrov, ktorá obsahuje keramický filter (filter s dlhou životnosťou). Praktické riešenie, veľmi jednoduché na údržbu, ktoré je navrhnuté tak, aby dokonale zapadalo do dizajnu kuchyne. Výpustná časť má zachované rovnaké dizajnové línie ako samotný stropný odsávač pár.

 

 

 

 

 

 

V prípade, že vám stále nie je jasné ako recirkulácia funguje a aké sú rozdiely medzi filtrami, neváhajte nás kontaktovať a my vám poradíme, aké riešenie bude najlepšie do vášho priestoru.