PREDSTAVENIE ZNAČKY MAX FIRE

kvalitné talianske digestory do domácnosti so zaujímavým dizajnom

Predstavenie značky Max Fire


Nerezové odsávače pár značky Max Fire


Rôzne možnosti dizajnových riešení Max Fire


Odsávače pár Max Fire so zameraním na detaily


Nadčasové riešenia odsávania so značkou Max Fire


Moderné typy digestorov Max Fire


DIGESTOR – AKO VEĽMI DÔLEŽITÝ SPOTREBIČ V KUCHYNI
Vitajte vo svete špičkových technológií digestorov značky Max Fire. Skôr, ako sa dostanete k prehliadke našej exkluzívnej ponuky spotrebičov pre domácnosť, je dôležité venovať pozornosť tomu, čo pre Vás digestor vo Vašej kuchyni znamená. Je potrebné uvedomiť si, že odsávač pár v dnešnej dobe už nie je len „niečo na okrasu“. V súčasnosti odsávač pár musí hlavne spĺňať kritériá adekvátneho výkonu k objemu miestnosti spolu s tichou prevádzkou, a to digestory značky Max Fire zabezpečia viac ako spoľahlivo.

MOTOR
Mnohí spotrebitelia uprednostňujú dizajn pred kvalitatívnou stránkou odsávača pár. Vždy treba brať ako prioritu výkonnostné parametre – teda motor digestora (objem motora) a materiály, z ktorých je spotrebič vyrobený. Veľkú účinnosť zabezpečuje najmä správna voľba motora, podľa veľkosti obytných priestorov domu či bytu. Značka Max Fire ponúka aj možnosť vybrať si z viacerých typov externých motorov.

EXTERNÉ MOTORY
Možnosť využitia externých motorov, ktoré sú inštalované mimo kuchynského priestoru, je samostatná kapitola, a pre viac informácií o týchto možnostiach komfortných riešení nás prosím neváhajte kontaktovať.

HLUČNOSŤ / TICHOSŤ
Ďalším, veľmi dôležitým artiklom, je tichosť, resp. hlučnosť odsávača. Nakoľko v dnešných domácnostiach sa spája kuchyňa s obývačkou do jednej miestnosti, tento parameter naberá ešte viac na dôležitosti.

RUČNÁ PRÁCA
Digestory Max Fire vyhľadávajú nároční zákazníci, ktorých prvoradou požiadavkou je kvalita. Pri výrobe je v značnej miere využívaná ručná práca, čo vidno na prepracovaných detailoch odsávačov pár Max Fire. Elegancia a prepracovanosť  týchto spotrebičov prezrádza krajinu pôvodu Taliansko.


PODROBNÉ INFORMÁCIE O SPRÁVNOM FUNGOVANÍ ODSÁVAČA PÁR U VÁS DOMA
 

O DIGESTOROCH PODROBNE – KONŠTRUKCIA DIGESTORA
Zníženú hlučnosť dosahujú konštrukcie odsávačov pár Max Fire ako plný „ZVARENEC“ aj pomocou kovových výstuh. Tieto potlačia prenosy vibrácií od motora, a to bez použitia rôznych tlmiacich blokov, ktoré pri výrobe používa konkurencia. Tieto však v drvivej väčšine neprinášajú zníženie hlučnosti, niekedy je to dokonca naopak.

O DIGESTOROCH PODROBNE – VÝKON A TICHOSŤ MOTOROV
V tele digestorov Max Fire sú použité kvalitné motory, FIME a GPZ, vyrábané s mimoriadnou precíznosťou vyváženia s výkonmi až do 900 m3/hod. Pri týchto typoch motorov sa hlučnosť odsávačov pohybuje v rozpätí od 30 dBA = I. stupeň a do 57 dBA = IV. stupeň, pričom si treba uvedomiť, že hlučnosť 30 dBA je hlučnosť kvalitného počítača.

O DIGESTOROCH PODROBNE – ODSÁVANIE VZDUCHU A KVALITNÉ FILTRE
Odsávače pár Max Fire už pri I. prevádzkovom stupni zabezpečujú dostatočný výkon na to, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie kritéria zariadení na odsávanie pár a pachov z kuchynských priestorov. Pri používaní týchto odsávačov máte stopercentnú istotu, že vzduch v digestore prúdi iba cez vysoko kvalitné viacvrstvové kovové tukové filtre zamknuté špeciálnymi zámkami, ktoré zaisťujú nielen ich dokonalú tesnosť, ale aj jednoduchosť ich vybratia pri údržbe a umývaní. Filtre sa tak nemôžu samovoľne uvoľniť a poškodiť varnú dosku, ako sa to stáva u iných výrobcov a pri ich lacných typoch odsávačov. Tukové filtre sú umývateľné v umývačke riadu.

2 SPÔSOBY ODSÁVANIA VZDUCHU:
1./ Externý odťah – odsávaný vzduch ide vzduchovým potrubím mimo domu, von z bytu
Používajú sa len tukové filtre. Najlepší spôsob je vždy vzduch odsať mimo interiér. Odsaje sa tak aj nadmerná vlhkosť z varenia, ktorá interiéru nijako neprospieva.

2./ Recirkulácia (filtračný režim) – odsávaný vzduch po prefiltrovaní ostáva v interiéri
Pre prípad recirkulačnej prevádzky sú pre zákazníkov dodávané kvalitné uhlíkové filtre (ďalšie filtre - plus k tukovým filtrom), ktoré je možné použiť vo vybraných modeloch. Recirkulačný režim sa často využíva v interiéroch, pri ktorých nie je možné odsávať vzduch do exteriéru.

O DIGESTOROCH PODROBNE – NAJKVALITNEJŠIA NEREZ V DIGESTOROCH MAX FIRE
Pri výrobe digestorov Max Fire je výhradne použitá najkvalitnejšia nerez (antikor) v triede AISI 304. Tento materiál predstavuje najvyššiu triedu používanú pri výrobe domácich spotrebičov a veľa výrobcov práve výber materiálu zámerne „prehodnotí“, no výsledná cena takéhoto výrobku býva aj tak vysoká, čo ale znehodnocuje pri takýchto výrobkoch pomer kvalita – cena.

NIEKOĽKO PODROBNÝCH TECHNICKÝCH RÁD A ODPORÚČANÍ:
Nakoľko výrobky spoločnosti Steel Time srl (pod ktorú patrí značka Max Fire) sú svetovou špičkou vo vývoji a výrobe kuchynských odsávačov pár, uvádzame nasledujúce rady a sme si istí, že Vaše rozhodnutie obstarať si digestor práve od značky Max Fire, budete v budúcnosti hodnotiť ako správny krok pri investícii súvisiacej so zariaďovaním Vašej novej kuchyne.

O hlučnosti:
Mnohí výrobcovia uvádzajú parametre hlučnosti len na I. stupni výkonu (dBA) a takýto digestor po zabudovaní v kuchyni je potom obrovským sklamaním, čo neraz vedie k tomu, že v kuchyni sa radšej takýto digestor ani vôbec nepoužíva, prípadne sa využíva len na osvetlenie varnej zóny.
- Preto odporúčame zistiť úroveň hlučnosti na všetkých stupňoch prevádzky.
- Ako je to s údajom dBA? - Hlučnosť rastie a klesá po geometrickej krivke. To znamená, že táto hodnota o 3 dBA nižšia v skutočnosti prináša zníženie hlučnosti až o 50% !!! Pri výbere digestora práve týmto údajom venujte veľkú pozornosť.


Kvalitné dopojenie a správna vzduchotechnika:
Základom všetkého je pevná konštrukcia digestora v nerezovom prevedení obsahujúca kvalitný motor s rotorom uloženým v kvalitných ložiskách, najlepšie zapuzdrených s vyváženou turbínou, a tým je zaručený dlhý a tichý chod odsávača. Dopojenie vzduchovodu a použitie potrubného systému zohráva veľmi významnú úlohu pre celkový tichý chod odsávača, a preto využite našu ponuku sortimentu vzduchotechniky.
- Nesprávne dopojenie a zlý potrubný systém môže mať za následok zvýšenú hlučnosť ako aj nekvalitné odsávanie vzduchu z miestnosti. Príliš veľa kolien a veľmi dlhá trasa potrubia môžu meniť tlak v potrubí a znižovať celkový výkon spotrebiča. Zabezpečte si skúsený personál a kvalitné produkty na dopojenie potrubného systému.

VÝKON v. HLUČNOSŤ DIGESTORA
Ďalšie nepísané pravidlo je: Čím výkonnejší odsávač pár, tým je v prevádzkových stupňoch tichší, aj keď má vyššiu výslednú hodnotu hlučnosti v dBA, ako digestor podstatne lacnejší, ktorého veľmi nízke parametre výkonu veľakrát výrobca radšej ani neuvádza. Prípadne, takto poddimenzovaný výkon odsávača pár znamená zbytočne vynaložené prostriedky za „digestor“. U kvalitných odsávačov pár značky Max Fire sa považujú 1. a 2. stupeň za bežne prevádzkové a dokážu byť veľmi tiché.

VÝKON v. OBJEM MIESTNOSTI
Aký výkonný digestor si zaobstarať do svojej kuchyne?
To záleží hlavne na jej veľkosti, spôsobe prípravy pokrmu, ako aj na množstve pripravovaných porcií jedla. Vaša kuchyňa nie je predsa vývarovňa jedál alebo reštauračné zariadenie, kde sa denne varí pre 100 a viac ľudí.

U Vás doma nemá digestor v žiadnom prípade za úlohu vymeniť vzduch v celom byte, či dome. Preto výkon v rozpätí od 600 m3/hod do 900 m3/hod spravidla postačuje pre domáce využitie. Vyššie výkony zapríčiňujú veľmi rýchly podtlak a zvýšenú hlučnosť, ktorá vzniká prúdením vzduchu (hlavne v sacej časti a v potrubnom systéme), ale iba pri kvalitných digestoroch. Naviac prestávajú bez ďalšieho prisávania vzduchu fungovať. Naopak, o digestoroch s nízkym a poddimenzovaným výkonom, sme už popísali vyššie.

Ako viem, aký digestor je vhodný práve do môjho priestoru ?
Príklad pre lepšiu predstavu:
Kuchyňa s rozmermi plochy: 3m x 4m a výška 2,7m.
Objem kuchyne je teda: 32,4 m3, čím sme zároveň získali kubatúru miestnosti.
Objem miestnosti zároveň vynásobíte desiatimi. Výsledná hodnota 324 m3 je vodítkom pre správny výber odsávača pár. Kvalitný digestor so sacím výkonom 324 m3/hod. a viac Vám zaručuje ideálnu výmenu vzduchu.
ALE POZOR NA JEHO HLUČNOSŤ!
Tomuto výkonu zodpovedá zhruba každý model pri digestoroch značky Max Fire - už na 1., resp. 2., stupni výkonu a to je rozsah hlučnosti v závislosti od modelu 30-40 dBA. Merané podľa IEC noriem!

SKÚSENOSTI A PORADENSTVO
Tento problém – výkon vs. veľkosť miestnosti, by ste mali vždy riešiť tam, kde digestorom a ich technológiám skutočne rozumejú. Máme niekoľko ročné skúsenosti, nielen z predaja kvalitných odsávačov pár, ale aj z poradenstva v oblasti domácich digestorov, ktoré patrí medzi našu hlavnú náplň práce.

ÚDRŽBA POVRCHU A ŽIVOTNOSŤ:
Lacné digestory sú vyrobené z lacného „plechu“ alebo menej kvalitnej nereze.
Ale pozor !, aj u veľmi drahých obchodných značiek sa tento materiál nájde na sacích plochách, pričom tento materiál je ošetrený rôznymi farbami, nástrekom a „tvária sa“, že sú z nereze. A preto za Vaše peniaze žiadajte vždy skutočnú kvalitu.

NIE JE NEREZ AKO NEREZ, alebo
AKO NEPOROVNÁVAŤ LACNÉ MATERIÁLY S KVALITNÝMI

Akýkoľvek potravinársky priemysel vyrába svoje zariadenia v drvivej väčšine z nereze. Všetko ostatné sú len lacné náhrady. Digestor, ktorý má za úlohu byť dlho krásny a účinný, by mal byť zásadne vyrobený z nereze, prípadne doplnený sklom, samozrejme, na spodnej časti s minimom spojov na sacích plochách. Toto nebýva vždy pravidlom, hlavne u lacných odsávačov pár, a niekedy aj u drahých značiek.

Zavádzajúce a chybné informácie začínajú tvrdeniami neodborných predajcov, ktorí problematike vôbec nerozumejú a tým vzniká zlý a pomýlený pohľad spotrebiteľa, že nerezový alebo sklenený povrch je náročný na údržbu.
Opak je pravdou !
Ako už bolo povedané, táto ušľachtilá oceľ (nerez) s typovým označením AISI 304 patrí prevažne do potravinárskeho a zdravotníckeho priemyslu. Ak by tento materiál nebol ľahko čistiteľný, nebolo by predsa tomu tak. Jeden z najdôležitejších aspektov pre kvalitnú nerez je jej vysoká stálosť povrchu voči vonkajším vplyvom. Preto sa kuchynské drezy nevyrábajú v materiálovom prevedení napríklad hliník (AL – Aluminium), ale najčastejšie práve z nereze, prípadne kameňa a pod.

Treba si uvedomiť, že Váš digestor, a hlavne jeho spodná časť, je pod častým pôsobením horúcej pary, často aj s obsahom kyseliny octovej, alebo tukov a spalín z horenia plynu. Tomuto agresívnemu prostrediu sú schopné odolať iba kvalitné odsávače pár vyrobené zásadne z najkvalitnejšej nereze a skla, ktoré sa veľmi jednoducho udržujú a zostávajú krásne po celú dobu ich prevádzky. Životnosť je stanovená najmä kvalitou použitých komponentov, materiálov, motorov ako aj elektroniky.

KVALITA
Spoločnosť Steel Time srl používa pre svoju značku digestorov Max Fire iba dokonalú a spoľahlivú elektroniku, ktorá ponúka všetky dôležité funkcie. V spotrebičoch Max Fire sú použité kvalitné viacvrstvové kovové tukové filtre na sacích plochách. Sú vyrobené zo špeciálnych kovov, ktoré na seba viažu tuky a chránia elektronické časti týchto strojov a neúmerne nezaťažujú ich motory.

Na záver
A teraz je čas aj na to, aby ste Vašu investíciu do kvalitného značkového digestora prehodnotili a uvedomili si, že digestor patrí rozhodne k najdôležitejším spotrebičom vo Vašej domácnosti, keďže práve neodsatý „odpad“ z varenia, pečenia a vyprážania poškodzuje nielen všetky ostatné nábytkové, dekoratívne a iné časti kuchynského, prípadne obývacieho priestoru, ale aj Vaše zdravie.

Váš odborný tím predaja odsávačov pár značky Max Fire